Stavební totální stanice Hilti spolu s Hilti Jaibotem na stavbě

Robotika na základě BIM

Pracujte rychleji, bezpečněji a přesněji díky Hilti Jaibotovi

Co kdybyste mohli plně automatizovat pracovní postup jdoucí daleko za standardní digitální vyměřování? Co kdyby robot mohl převzít monotónní opakující se práci, minimalizovat riziko lidského selhání a pomoci dokončit projekt rychleji, bezpečněji a precizněji? BIM je již nyní velmi dobrým pomocníkem pro koordinaci komplexních projektů. Díky každodennímu používání těchto digitálních procesů můžete s poloautonomním vrtacím robotem Hilti Jaibot posunout vaši práci na další úroveň radikálním zvýšením produktivity.

Hilti Jaibot

Jaibot

Buďte součástí budoucnosti stavebnictví

  • Stavební robot pro práci na upevňování potrubí a přípravu pro dokončovací interiérové práce
  • Semiautonomní vrtací robot pro stropní konstrukce
  • Akumulátorový systém s výdrží až 8h na jedno nabití, zabudovaný systém pro odsávání prachu a systém pro značení vrtaných otvorů
  • Ovládací systém s jednoduchou a intuitivní obsluhou

 

Stavební robot Hilti Jaibot

Jak Jaibot pracuje?

Zvyšte svou produktivitu s poloautonomním stropním vrtacím robotem

Poloautonomní vrtací robot Hilti Jaibot zvýší vaši produktivitu při montážních projektech. Robot dokáže využívat digitální projektové podklady pro samotnou realizaci vrtání. Stejná data lze použít ke kontrole průběhu vrtání, protože robot označí a pak vyvrtá otvory podle vrtacího plánu. To vše pomůže snížit fyzickou zátěž na pracovníky a minimalizovat riziko chyb u opakujících se činností, jako je vrtání nad hlavou. Jediné, co zbyde, je jednoduchá obsluha Jaibota - našeho nového stavebního robota.

Vrtání do betonového stropu pomocí stavebního robota

Větší přesnost

Digitalizace stavebních procesů

BIM metoda nám umožnila vstoupit do digitálního světa plánování. S digitálním řešením projektu  nám inženýři pomáhají změnit stavební proces a zvýšit efektivitu. Důsledkem je méně problémů na stavbě a optimalizace návrhu. Stejná data jsou využívána Jaibotem pro vrtání kotevních otvorů. Pro využití automatizace na vaší stavbě s Jaibotem:

  • Nahrajte data z AutoCadu nebo Revitu do Hilti cloudu. 
  • Importujte data přes tablet PLC 400 do půdorysu stavby. 
  • Zaměřte a zkalibrujte reálnou stavbu s Hilti totální stanicí PLT 300.  

Výsledkem je, že stavební robot posléze vyvrtá tisíce děr automaticky podle digitálních dat a s ohromující přesností.

Po těchto krocích je robot schopen automaticky vyvrtat tisíce děr podle digitálních dat s přesností a bezpečností, které není možné dosáhnout konvenčními metodami.

Dělník ovládá na stavbě Jaibota bezpečně pro vrtání nad hlavou

Pracujte bezpečně

Stavební roboti pomáhají předcházet potenciálně riskantním činnostem

Vrtání nad hlavou může být pro pracovníky na stavbách velmi namáhavé a časově náročné. V době nedostatku kvalifikované pracovní síly ve stavebnictví by měla být péče o stávající zaměstnance jednou z hlavních priorit. Spolupráce pracovníků se stavebním robotem pomáhá snižovat rizika spojená s prací na stavbě. A práce s robotem vám pomáhá snížit případná rizika spojená s prací na stavbě. Starostí zaměstnanců bude nyní obsluha robota, nastavení totální stanice a zajištění pracovních podmínek pro robota.

Menší chybovost

Vše tam, kde to má být

Digitální stavební podklady jsou velmi přesné, ale stále s sebou nesou rizika spojená s konstrukcemi pro elektroinstalace, potrubní rozvody, atp. Koordinace většího množství dodavatelů těchto technologií může být náročná a často způsobuje špatnou kvalitu instalací. S těmito problémy se pojí i finanční ztráty. Stavební robot dokáže samostatně a přesně vrtat kotevní otvory podle digitálních podkladů stavby. Poloha, hloubka a průměr vrtaného otvoru jsou jasně definovány vrtacím plánem. Výsledkem práce robota jsou tak přesné a vyčištěné otvory bez zbytečných chyb způsobených nedorozuměním na stavbě. Při vrtání a označování děr se robot automaticky synchronizuje s digitálním projektem. Vy tak můžete v reálném čase sledovat současný stav projektu.

jak vám můžeme pomoci s vaším projektem?

Návrh

Navrhujte montážní konstrukce s Hilti Profis Engineering softwarem, BIM knihovnou objektů a aplikacemi.

Více informací

BIM-to-field

Pomáháme vám zvyšovat produktivitu a přesnost instalací pomocí stavební totální stanice a chytrého vyměřování.

Více informací

Prefabrikace

Podpěry a závěsy Hilti mohou být nařezané a smontované již při doručení na stavbu. Vyhnete se tak nebezpečnému řezání nosníků a závitových tyčí, ztrátám na materiálu a ušetříte drahocenný čas.

Více informací

Sdílet