Centrála Hilti v Schaanu v Lichtenštejnsku

O nás

Podporujeme nadšení u našich zákazníků a tvoříme lepší budoucnost

Hilti je především kvalita, inovace a přímý kontakt se zákazníky, kterých denně po celém světě proběhne více než čtvrt milionu. S centrálou v lichtenštejnském Schaanu a s více než 33 000 zaměstnanci pomáháme stavebním firmám po celém světě pracovat jednodušeji, rychleji a bezpečněji díky našim technologicky vyspělým produktům, systémům, softwaru a službám.

Firemní strategie

Naším strategickým cílem je udržitelné zvyšování hodnoty díky vedoucí pozici a odlišení se. Plánování a finanční předvídavost byla jedním z cílů už od založení firmy v roce 1941 bratry Eugenem a Martinem Hilti. Všechny akcie firmy jsou v držení rodinného svěřeneckého fondu Martin Hilti Family Trust, který je zárukou dlouhodobého fungování společnosti. Hilti buduje lepší budoucnost na základě udržitelných a inovativních řešení.

Naše hodnoty

Investujeme do společnosti a životního prostředí, abychom se aktivně podíleli na tvorbě lepší budoucnosti jak v rámci našich aktivit, tak i mimo ně. Kromě aktivit charitativní organizace Hilti Foundation jsou to naše každodenní interakce s našimi zákazníky, kolegy a dodavateli, které jsou v souladu s firemními hodnotami integrity, odvahy, týmové práce a závazku.

Obchodní model

Přímý vztah se zákazníky

Hluboce věříme v blízký a na důvěře založený vztah s našimi zákazníky. Provozujeme přímý prodej a máme zhruba 15 000 členů týmu Hilti, kteří pracují přímo s našimi zákazníky, a to po celém světě. Naši obchodní zástupci a technici chodí přímo na stavbu, pomáhají najít řešení – ať už je to volba správného hřebu, nebo navržení dodatečné výztuže pro hlavní  systém metra. S našimi zákazníky úzce spolupracujeme – online, po telefonu i na stavbě. Také provozujeme vlastní prodejny, kde si stavebníci mohou nakoupit Hilti produkty přímo od nás.

Vyvíjíme a vyrábíme naše vlastní produkty

V Hilti víme, že stavebnictví je nebezpečné a plné výzev. Stále proto pracujeme na tom, abychom našli řešení pro rychlejší, snadnější a bezpečnější práci. Provozujeme své vlastní výzkumné a návrhářské laboratoře, s interními specializovanými vědci a techniky. Spolupracujeme se špičkovými technickými univerzitami po celém světě, abychom se podělili o svůj výzkum a posunuli hranice ještě dál. Vyrábíme své vlastní produkty Hilti a provozujeme své vlastní závody v Evropě, Mexiku, USA, Indii a Číně. Spolupracujeme i s externími specializovanými dodavateli, abychom měli jistotu, že vše, co děláme, vyhovuje vždy stejným, velmi vysokým nárokům, jak interně, tak externě.

Naši lidé jsou to, co nás odlišuje

Naši lidé jsou Hilti. Jsou to členové našich týmů, kdo odvádí naši každodenní práci a provádí naše každodenní rozhodování. Naše práce je naší vášní a mnoho z nás pracuje v Hilti 10, 15 i 20 let. Hluboce se řídíme našimi čtyřmi hodnotami Hilti – integrita, odvaha, týmová práce a závazek – kterými žijeme každý den, každý člen našich týmů, na každém místě, kde pracujeme.

Dodržování pravidel a obchodní etika

Požadujeme, aby všichni členové našeho týmu vždy jednali v souladu s legislativou a našimi vlastními korporátními směrnicemi. Náš kodex chování pro členy týmu definuje, jak pracujeme, a je jádrem toho, jak obchodujeme. Všichni naši pracovníci jsou vyškoleni, aby chápali dodržování předpisů.

Po našich dodavatelích smluvně požadujeme, aby dodržovali základní požadavky v oblasti lidských práv, pracovních práv, bezpečnosti práce a ochrany životního prostředí a aby se zavázali zdržet se korupce. Tyto standardy jsou závazné, i když platné národní nebo mezinárodní zákony vyžadují mírnější standardy. Sledujeme své dodavatele pomocí různých sledovacích nástrojů, jako jsou audity.

Výzkum v Hilti

Velké množství nápadů pro produktové inovace vzniklo přímo na stavbě během rozhovorů s našimi zákazníky. Pokud tedy existuje nějaká výzva, na kterou Hilti ještě nemá řešení, inovace na sebe nenechá dlouho čekat. To je důvod, proč Hilti ročně investuje 6 procent všech prodejů do výzkumu a vývoje.

V oblasti výzkumu a vývoje máme šanci pracovat na nejnovějších technologiích, vymýšlet je v inkubátoru našich laboratoří a přenášet tyto produkty do reálného života. Z toho mám ohromnou radost.

Andreas Bong
Vedoucí výzkumu a firemních technologií

Andreas Bong v kanceláři diskutuje

Sdílet