Akumulátorový řezač

Často kladené otázky

Máte otázky ohledně našich akumulátorových strojů? My máme odpovědi.

Akumulátorové platformy

Jaký je rozdíl mezi 12V, 22V, 36V a Nuron akumulátorovou platformou Hilti?

Nuron je nejnovějším přírůstkem do portfolia Hilti akumulátorových platforem. Jedná se o univerzální a výkonnou platformu pro všechny vaše akumulátorové stroje. Zjednodušte svůj strojový park díky jednotné platformě s univerzálními 22V akumulátory, pomocí kterých můžete napájet od šroubováku, až po bourací kladiva. Díky chytrým strojům navíc získáte pokročilé funkce pro správu vašeho majetku. Mezi naše další platformy patří 12V kompaktní stroje pro práci ve stísněných prostorech, naše předešlá 22V platforma a 36V platforma pro náročné práce, jako je řezání a broušení kovů.

Nuron

Jak přesně fungují chytré funkce nové akumulátorové platformy Nuron?

Stroje Nuron generují data, která se ukládají v připojených akumulátorech. Při nabíjení akumulátoru se data bezpečně přenášejí pomocí mobilních sítí na cloud. Tyto funkce nijak neomezí vaši práci, protože fungují automaticky, bez jakéhokoliv dodatečného nastavování. Data z platformy Nuron jsou základem automatických služeb, které vám pomohou minimalizovat prostoje (jako např. upozornění na výměnu akumulátoru). Navíc vám poskytnou informace o posledním místě nabíjení stroje i jeho vytížení. Vy tak budete mít přehled o vašem strojovém parku a můžete se rozhodovat na základě těchto dat. Chytré funkce Nuron jsou dostupné se službou ON!Track.

Jsou veškeré chytré funkce dostupné všem zákazníkům?

Všichni Nuron zákazníci mají přístup k diagnostice zabudované v akumulátorech i k funkcím pro správu strojového parku pomocí aplikace ON!Track. Aplikací můžete naskenovat stroje a akumulátory, zobrazovat návody a videa, najít související produkty (jako např. příslušenství) nebo jednoduše objednat opravu stroje. Když už váš Nuron akumulátor nemá optimální výkon, můžete ho pomocí aplikace jednoduše vyměnit. Pokud využíváte služby pro správu strojového parku a majetku Hilti Fleet Management a ON!Track, získáte navíc i stále rostoucí balíček prémiových chytrých služeb a softwaru. K fleetovým strojům standardně dodáváme chytré nabíječky. Vy se tak ihned dozvíte o potenciálním poklesu výkonu u vašich akumulátorů. Zároveň získáte přístup k funkci lokalizace strojů nebo k informacím o nečinných nebo málo vytížených strojích. Bezpečně nashromážděná data z platformy Nuron se dají využít k analýze využívání strojů, na základě které můžete jednoduše upravit váš strojový park, aby co nejvíce odpovídal vašim potřebám.

Musím se nechat proškolit, abych mohl používat chytrý strojový park Nuron?

Žádné speciální školení není potřeba. Nuron byl vyvinut tak, aby bylo jeho používání intuitivní a aby nenarušil vaše pracovní procesy. Navíc jsou naši obchodní poradci a zákaznická linka připraveni na vaše případné dotazy.

Bude Nuron sledovat odpracované hodiny, produktivitu zaměstnance nebo další citlivá data?

Nebude. Data generovaná platformou Nuron nejsou propojená s konkrétním uživatelem, ale primárně se strojem. Dozvíte se tak, kdy a jak jsou stroje využívány, místo nabíjení, chybové hlášky nebo stav akumulátoru. Pokud chcete data propojit s uživateli, je nutné využít službu pro správu majetku ON!Track.

Přechod na Nuron

Musím přejít na Nuron, nebo můžu stále používat svoje stroje Hilti?

Můžete stále používat aktuální stroje Hilti. Přechod na Nuron nicméně doporučujeme kvůli vyššímu výkonu i bezpečnosti za podobnou cenu.

Jsou Nuron stroje dražší než stávající 22V a 36V Hilti stroje?

Ceny Nuron strojů jsou na podobné úrovni, jako naše stávající akumulátorové platformy. Pro více informací o konkrétních produktech navštivte naše internetové stránky, kontaktujte zákaznickou linku, zavolejte svému obchodnímu poradci nebo navštivte jednu z našich prodejen.

Jak je to s náhradními díly a příslušenstvím? Musím je taky všechny vyměnit?

Není nutné měnit všechny náhradní díly a příslušenství. Pro více informací navštivte naše internetové stránky, kontaktujte zákaznickou linku, zavolejte svému obchodnímu poradci nebo navštivte jednu z našich prodejen.

Jak dlouho budou ještě stávající 22V a 36V Hilti stroje dostupné?

Aktuální 22V a 36V stroje budou v nabídce tak dlouho, jak jen to bude potřeba.

Mohu i nadále využívat 12V platformu na méně náročné práce?

Ano. 12V stroje budou i nadále sloužit pro lehké práce ve stísněných prostorech.

Je možné napájet stávající 22V a 36V Hilti stroje Nuron akumulátory?

Lze použít adaptér pro napájení téměř všech stávajících 22V strojů Hilti. Pro informace ohledně kompatibility konkrétních strojů navštivte naše internetové stránky, kontaktujte zákaznickou linku nebo zavolejte svému obchodnímu poradci. Pro 36V stroje se adaptér pro Nuron akumulátory nebude nabízet.

Akumulátory

Jak skladovat lithium-iontové akumulátory?

Pro delší životnost akumulátorů, vyšší produktivitu a bezpečnost na pracovišti doporučujeme dodržovat následující principy:

  • Akumulátory skladujte mezi –20°C a +40°C 
  • Neskladujte akumulátory připevněné na nabíječce. Po dokončení nabíjení akumulátor vždy vyjměte. 
  • Nikdy neskladujte akumulátory na přímém slunci, u tepelných zdrojů, nebo za sklem. 
  • Běžná provozní teplota akumulátorů by se měla pohybovat mezi -17°C a +60°C. 
  • Pravidelně kontrolujte stav akumulátoru a vyhněte se nabíjení, pokud jsou viditelné známky poškození. 
  • Udržujte akumulátory čisté – odstraňte prach a nečistoty pomocí suchého kartáče nebo hadříku.
  • Nepoužívejte akumulátory k jiným účelům, než k napájení strojů (např. jako kladivo).

Co si představit pod pojmem "stav akumulátoru"?

Stav akumulátoru informuje o zbývající životnosti lithium-iontových článků. Všechny lithium-iontové akumulátory (v telefonech, počítačích i strojích) ztrácejí časem kapacitu a výkon. Díky Nuronu se dozvíte, kdy už je čas daný akumulátor vyměnit. Budete tak stále pracovat efektivně díky akumulátorům s optimálním výkonem.

Fungují lithium-iontové akumulátory v chladném počasí?

Běžná provozní teplota by měla být mezi -17°C a +60°C. Optimální se pak pohybuje mezi 10°C až 30°C. Akumulátory nelze nabíjet při teplotách nižších než 0°C.

Je potřeba lithium-iontové akumulátory před nabíjením zcela vybít?

Kompletní vybití akumulátorů před nabíjením není nutné. Lithium-iontové akumulátory jsou všestranné a neexistují žádné prokazatelné důkazy o zhoršení kapacity akumulátoru kvůli částečnému nabíjení a vybíjení.

Jak dlouho vydrží lithium-iontové akumulátory Hilti?

Nuron akumulátory obsahují velmi kvalitní lithium-iontové články, které zaručují dlouhou životnost akumulátoru. Životnost jednoho konkrétního akumulátoru je závislá na mnoha faktorech (s jakým strojem byla používána, jak uživatel zacházel se strojem, frekvence využívání, pracovní teploty) a není tedy možné ji s jistotou určit.

Udržitelnost a ekologie

Jak se bezpečně zbavit lithium-iontového akumulátoru?

Přijímáme zodpovědnost za naše stroje po celou dobu jejich životnosti a i na jejím konci se staráme o to, aby neskončily na skládce. Hilti akumulátory můžete nechat zlikvidovat na našich Hilti prodejnách, nebo je zlikvidujte v souladu s místní odpadovou politikou. Před vyhozením akumulátorům zalepte kontakty nevodivou lepicí páskou. Akumulátory nepatří do běžného komunálního odpadu.

Je možné recyklovat Hilti stroje?

Naše stroje se z velké části skládají z oceli, mědi a hliníku a více než 70 % váhy stroje je možné zrecyklovat. Stále se snažíme poměr recyklovatelných částí navyšovat.

Co dělá Hilti pro snižování vlivu výroby strojů na životní prostředí?

V Hilti jsme zodpovědní za celý životní cyklus našich strojů. Aktuálně využíváme v průměru 23 % recyklovaných materiálů pro výrobu našich strojů (globální průměr je 8 %). 100 % našich výrobních závodů využívá energii z obnovitelných zdrojů. Snažíme se také zaměřovat na opravy strojů místo výměn za nové a na konci životního cyklu strojů je bezplatně vybíráme od našich zákazníků. Co nemůže být znovu použito je recyklováno s pomocí našich logistických partnerů. Stroje, které ještě mohou sloužit, darujeme do neziskového sektoru. Funkční náhradní díly putují do našich servisních center. Velká část našich strojů se vrací zpět na světový trh s komoditami díky tomu, že jsou ze 70 % z kovu. Pro více informací navštivte naši stránku o cirkulární ekonomice.

Co dělá Hilti pro snižování vlivu svých akumulátorů na životní prostředí?

Akumulátory nashromážděné pomocí naší logistické sítě jsou recyklovány našimi partnery, kteří se specializují na recyklaci akumulátorů. Z nich získávají materiály jako kobalt, nikl a lithium. Tyto materiály jsou dále používány při dalším výrobním cyklu. Společně s našimi partnery pracujeme na tom, aby bylo možné co největší množství těchto cenných materiálů znovu používat.

Sdílet