Recyklace starého stroje Hilti

Cirkulární ekonomika

Cirkulární ekonomika je oboustranně výhodná pro životní prostředí i stavebnictví

V globální ekonomice se znovu využívá méně než 10 % všech zdrojů. Když budovy přestanou být životaschopné, pouze 40 % tohoto stavebního odpadu se recykluje nebo znovu použije. Přijetím cirkulárních obchodních strategií, které integrují faktory udržitelnosti vedle ekonomických, nejen pomůžete minimalizovat svůj dopad na životní prostředí, ale také zajistíte dlouhodobý úspěch vaší společnosti.

jaký je současný stav celosvětové tvorby odpadů?

2 miliardy

tun odpadu ročně
Svět ročně vyprodukuje kolem 2 miliard tun odpadu, přičemž se očekává, že toto číslo i nadále poroste.

300 milionů

tun plastového odpadu ročně
Dále pak 54 milionů tun vyprodukovaného elektronického odpadu ročně, z něhož je pouze 17,4 % recyklováno.

1/3 odpadu

za rok a po celém světě
Tolik odpadu vygeneruje stavební průmysl.

180 kilo

obalových materiálů za rok
Průměrný Evropan vyhodí 180 kg obalových materiálů za rok.

Krabice s HUS šrouby

Proč cirkulární ekonomika?

Maximalizujte přidanou hodnotu snížením množství potřebných vstupů

V případě lineární ekonomiky jsou produkty využívány pouze jednou, což má za následek velké množství odpadu. Cirkulární ekonomika se silně zaměřuje na generování co největšího množství užitku jen s minimálním využitím přírodních zdrojů. S naší pomocí můžete i vy při vašem podnikání dosáhnout lepších výsledků s menším množstvím zdrojů. Již ve fázi návrhu vám náš software a služby pomohou optimalizovat vaše projekty a minimalizovat množství odpadu. Ve fázi výstavby vaši efektivitu podpoří služby prefabrikace, modulární systémy i životní cyklus našich strojů, který je silně propojen s principy cirkuární ekonomiky v rámci služby Fleet Management.

Zaprášené akumulátory Nuron

Omezte nadbytečné nákupy

Naše řešení pro správu majetku vám pomohou zjednodušit práci se strojovým parkem

S naší službou Fleet Management se stane cirkulární ekonomika součástí vašeho běžného fungování. Díky analýze strojového parku vám pomůžeme identifikovat stroje, které skutečně potřebujete a snížit vám tak množství vstupních nákladů. Vždy budete mít ty nejnovější stroje s vynikajícím výkonem a výdrží. Pokud budou stroje na konci fleetového období stále v dobré kondici, můžete se rozhodnout prodloužit jejich kontrakt.

Potřebujete nějaký stroj jen na pár dní nebo týdnů? Nekupujte jej a využijte naši službu Vykrytí špičky.

Se službou ON!Track pro správu majetku jednoduše odhalíte nečinné, nebo ztracené stroje při přesunu z jednoho projektu na druhý.

Rozebrané staré stroje Hilti

Nevyhazujte, co nepotřebujete

Znovu použijeme to, pro co už nemáte využití

Jedná se o jednoduchý proces: zdarma si u vás vyzvedneme staré stroje, ať už jste kdekoliv. Dokonce si od vás vezmeme i stroje a akumulátory jiných výrobců.

Co se s nimi potom stane? Některé stroje, které jsou funkcemi a výkonem srovnatelné s novými, zařadíme do našeho strojového parku na vykrytí náhradních strojů po dobu opravy, abychom omezili výrobu a přepravu nových strojů. Ostatní darujeme humanitárním a vzdělávacím organizacím na méně intenzivní používání. Součástky, které odpovídají našim vysokým standardům kvality mohou být znovu použity v našich servisních centrech. V roce 2023 jsme znovu využili okolo 160,000 náhradních dílů a tím tak ušetřili přibližně 120 tun elektroniky, motorů a rotorů (tedy přibližně 1000 tun CO2).

Náhradní díly Hilti

Nekonečná recyklace

Co nemůžeme znovu použít, to zrecyklujeme

Stroje a součástky, které už nemůžeme znovu použít, předáváme našim globálním partnerům přes recyklaci.

Přebíráme odpovědnost za naše produkty po celou dobu jejich životnosti. Většina materiálu v našich strojích jsou velmi kvalitní kovy, které se dají recyklovat k různým účelům doslova donekonečna. Navzdory tomu, že máme na našich trzích vysoký podíl netermální recyklace se snažíme s našimi partnery stále zvyšovat výtěžnost z odpadního materiálu.

Cirkulární ekonomika v Hilti

27 %

materiálu na stroje Hilti pochází z recyklace
Omezujeme používání nerecyklovaných materiálů a zvyšujeme poměr recyklovaného plastu a oceli ve všech našich produktech.

1.3 milionu

strojů, akumulátorů a příslušenství jsme vybrali od našich zákazníků za rok 2023
Podpořte cirkulární ekonomiku tím, že nám zdarma vrátíte vaše staré stroje. My už najdeme způsob, jak je recyklovat, nebo znovu využít.

13 %

všech končících fleetových strojů bylo znovu využito
Stále zvyšujeme množství strojů z končících kontraktů Fleet Managementu, které věnujeme na dobročinné účely, nebo rozebereme na použitelné náhradní díly.

3,400 tun

elektronického odpadu jsme zrecyklovali z 81 %
Pracujeme na tom, aby vysoké procento oceli, mědi a hliníku našla cestu zpětt na mezinárodní komoditní trhy.

Novinka ve stavebnictví: měření cirkulární ekonomiky

Na rozdíl od CO2 neexistuje žádný mezinárodně uznávaný způsob měření cirkulární ekonomiky. Společně se společností BCG jsme tedy vyvinuli novou metodu Circelligence. Nyní můžeme hodnotit celé naše produktové portfolio na roční bázi na základě toho, jak dobře byla implementována cirkularita. Naše výpočty pokrývají oblasti, jako jsou recyklované materiály, design produktu, výrobní metody, jak spravujeme naše stroje a co se stane na konci životního cyklu produktu.

Udržitelný rozvoj

Díky společnému postupu v oblasti udržitelného rozvoje můžeme zajistit lepší podmínky pro životní prostředí, naše zaměstnance, společnost i ekonomické výsledky.

Více o udržitelném rozvoji

Jednodušší správa strojů

Zjednodušte si finanční plánování se službou Fleet management. Měsíční poplatek pokryje veškeré vaše stroje včetně oprav a údržby.

Více o službě Fleet management

Vylepšená správa majetku

Mějte váš majetek lépe pod kontrolou s pomocí digitálních nástrojů Hilti určených pro správu majetku a optimalizaci strojového parku.

Více o správě majetku

Sdílet