Elektrické řezačky

Ukažte mi elektrické diamantové řezače s různými průměry kotouče navržené pro řezání do betonu.

Ukažte mi elektrické diamantové řezače s různými průměry kotouče navržené pro řezání do betonu.
Elektrický řezač DCH 230 Elektrický ruční diamantový řezač pro suché řezání – řezání do hloubky 85 mm s 230mm kotoučem
Zpět na produkty ()
Porovnat
Produkty ()
Řezání betonu s Hilti DCH 300-X elektrickým řezačem

Výkonná řešení pro diamantové řezání

Hilti se chce stát vaším nejlepším partnerem v oblasti ručního diamantového řezání, kde nabízí řešení na bázi pokročilých benzínových pil (DSH) a elektrických řezačů (DCH) pro každodenní práce na stavbě.

Řízněte do toho: Elektrické řezače byly vždy výhodnou volbou tam, kde byla prioritou nenáročná údržba a vysoká přesnost. Co jim však až dosud chybělo, to byla univerzálnost.

Časy se ale mění. Nejnovější generace elektrických řezačů Hilti, kam patří například DCH 300-X, těží ze schopností řezání za mokra a přizpůsobených kotoučů. Tato dvě zlepšení zrychlují řezání o 30 %. Nyní tak můžete svěřit každodenní úkoly elektrickým řezačům, aniž byste obětovali rychlost. Větší výkon a hloubku řezu, jaké nabízejí větší pily, už bude zapotřebí jen u těch nejnáročnějších speciálních prací.   

K tomu připočtěte další výhody elektrických řezačů – zejména mnohem tišší provoz bez benzínových výparů, umožňující používat tyto stroje i v interiéru nebo v obydlených budovách – a snadno pochopíte, proč se jedná o nejlepší volbu pro běžné použití. Největší ruční elektrický řezač Hilti je schopný s 305 mm kotoučem řezat až do hloubky 120 mm. Této hloubky řezu je zpravidla možné dosáhnout jen s dražšími 350 mm kotouči. Díky promyšlené konstrukci můžete prořezávat běžné betonové nebo zděné stěny či podlahy z jedné strany – není třeba přenášet linie a řezat z obou stran. Rutinní vyřezávání nebo rozšiřování otvorů je najednou dvakrát rychlejší než s úhlovou bruskou. 

Dnešní elektrické řezače betonu mají proti úhlovým bruskám a benzínovým pilám čtyři velké výhody:

Tlačíte, netáhnete – kotouče v elektrickém řezači Hilti se otáčejí opačným směrem než u většiny strojů, včetně benzínových pil a úhlových brusek. V praxi to znamená, že elektrický řezač tlačíte na kolečkách směrem od sebe. Je snazší přesně řídit pohyb stroje, takže docílíte dokonale kolmého řezu, kdykoli jej budete potřebovat. Zvyšuje se tím také bezpečnost, jelikož kotouč se pohybuje směrem od těla obsluhy a je vždy schovaný za prachovým krytem.

Žádná zbytečná práce – i 230 mm úhlové brusky dosahují přinejlepším hloubky řezu 64 mm. Takto omezený dosah znamená, že stěnu nebo podlahu neproříznete, pokud nebudete řezat z obou stran. Větší řezače nabízejí hloubku řezu, která překračuje tloušťku typických betonových nebo zděných stěn, takže je budete moci prořezávat z jedné strany. Jednoduše řečeno, hlubší řez znamená vyšší produktivitu.

Žádná páčka plynu – elektrický řezač spustíte jednoduše tak, že jej zapojíte do sítě a stisknete spínač. 

Žádné benzínové výpary – elektrický řezač nemá spalovací motor, takže je mnohem tišší, ekologicky přívětivější a lze jej používat i v interiéru.

DCH 300-X elektrický řezač

Řezání betonu za mokra: vyšší rychlost, méně prachu

Řezání za mokra je rychlé. Opravdu velmi rychlé. Voda pomáhá chladit diamantové kotouče na teplotu, kdy jsou nejproduktivnější, a současně odplavuje prach, který by jinak ucpával prostor řezu. Přímá porovnání řezání za mokra a za sucha prokazují, že když se rozhodnete řezat beton za mokra, budete postupovat přibližně o 30 % rychleji. Přípojka hadice a prachový kryt s hloubkovým dorazem jsou standardní součástí dodávky DCH 300-X. Nejedná se o příplatkové doplňky, takže z mnohem rychlejšího řezání můžete začít těžit okamžitě. 

Řezání za mokra vzniklo jako jedna z nejúčinnějších metod potlačování emisí prachu. Potřebujete pouze kbelík s vodou a standardní přípojku pro hadici. Při řezání za sucha lze udržet koncentrace křemenného prachu v bezpečných limitech připojením homologovaného vysavače.

Vylepšené kotouče s technologií Equidist pro stěnové pily Hilti

Kotouče Equidist: řežou rychleji a vydrží déle

S kotouči Equidist mohou pracovní čety řezat rychleji a činit méně přestávek kvůli výměně kotouče, takže za směnu stihnou udělat více práce. Diamantové kotouče s technologií Equidist totiž disponují nejvyšší hustotou přesně rozmístěných kvalitních diamantů. Ve spojení s vyšší rychlostí řezání za mokra nabízí řezač DCH 300-X dostatek výkonu na to, aby převzal většinu běžných úkolů od benzínových rozbrušovacích pil.

Kotouč Equidist Super Performance Xtra (SPX) stojí na vrcholu našeho sortimentu řezacích kotoučů. SPX řeže vše včetně výztuže a představuje tak zlatý standard rychlosti a životnosti. 

Použití DCH 300-X na stavbe

Jak používat elektrický řezač

Vyšší produktivita a nenáročná údržba v jednom

Elektrické řezače Hilti nabízejí mnoho funkcí, díky nimž představují spolehlivý, na údržbu nenáročný a vysoce produktivní přírůstek do každého regálu na nářadí.

Toto video vám ukáže, jak snadné jsou běžné aplikace s řezačem DCH 300-X a také jeho pravidelná údržba, včetně následujících témat:

∙  Porovnání řezání za sucha vs. za mokra

∙  Jak snadno řezat podél přesných linií

∙  Jak vyměnit kotouč

∙  Jak nastavit hloubku řezu

∙  Jak seřídit polohu rukojeti

Elektrické řezače se běžně používají k vyřezávání nebo rozšiřování otvorů ve stěnách a podlahách ze železobetonu, cihel nebo tvárnic. Uplatnění nacházejí také při potřebě změnit rozměry stavebních prvků.

Načítání

Potřebujete větší hloubku řezu? Máte v betonu hodně výztuže?

DCH 300-X s hloubkou řezu 120 mm je ideální pro řezání nebo rozšiřování otvorů ve všech běžných tloušťkách betonu a zdiva. Hilti má navíc stroje pro diamantové řezání na náročné a specializované práce. S benzínovou pilou DSH 900-X můžete řezat až do hloubky 150 mm. Není to dost? S elektrickou pilou DST 20-CA můžete řezat až 730 mm hluboko.

Pokud jde o řezání výztuže, diamantové kotouče Equilist jsou samozřejmou volbou. Tyto kotouče podléhají extrémně přesnému výrobnímu procesu, kde je každý diamant uspořádán individuálně do mřížky na řezném povrchu. Technologie Equidist umožňuje kotoučům rychlejší řez a lepší výdrž, a to ve všech materiálech. Díky kombinovanému efektu všech těchto inovací můžete zkrátit dobu řezání až o 30%. Kontaktujte svého obchodního poradce Hilti a domluvte si předvedení.

Pokračovat s přihlášením