Ramenní exoskeleton

Ulehčete si od námahy a účinněji se vyhýbejte úrazům při práci nad hlavou tím, že budete používat praktický, odolný ramenní exoskeleton Hilti

Ulehčete si od námahy a účinněji se vyhýbejte úrazům při práci nad hlavou tím, že budete používat praktický, odolný ramenní exoskeleton Hilti
Ramenní exoskelet EXO-S Ramenní exoskelet, který pomáhá zmírnit únavu ramen a krku při práci nad úrovní ramenních kloubů, pro obvod bicepsu do 40 cm
Ramenní exoskelet velký EXO-S Ramenní exoskelet, který pomáhá zmírnit únavu ramen a krku při práci nad úrovní ramenních kloubů, pro obvod bicepsu více než 40 cm
Stavební exoskelet EXO-S

Stavební exoskelet EXO-S

Nový způsob práce nad hlavou

Ramenní exoskelet vám pomůže zmírnit únavu ramen a krku při práci nad úrovní ramen.

Exoskelet EXO-S vám zaručí hladký chod všech vašich projektů. Nová revoluční technologie Hilti vám pomůže zlepšit produktivitu na stavbách díky zmírnění únavy a bolesti horní části těla během repetitivních prací nad hlavou.

Poskytneme vám pomoc s implementací, školením a následnou podporou na stavbách při používání exoskeletu EXO-S, abyste využívali jeho potenciál na maximum. Jsme s vámi u vašich projektů od návrhu, až po poslední šroubek.

Práce s exoskeletem EXO-S

Vyšší bezpečnost a efektivita na stavbách

Exoskelet EXO-S se zaměřuje na minimalizaci napětí a únavy a snižuje tak nejen riziko pracovních úrazů, ale zároveň zvyšuje pohodlí při práci a udržuje vysokou produktivitu vašich zaměstnanců. Přinášíme novou úroveň bezpečnosti a komfortu do náročných prací nad hlavou, jako je montáž sádrokartonových desek, potrubních rozvodů, vzduchotechniky nebo kabelových žlabů.

Montáž závěsu s exoskeletem na zádech

Navrženo pro stavebnictví

EXO-S přináší nový způsob práce nad hlavou v době nedostatku pracovní síly ve stavebnictví. Inovativní exoskelet Hilti pro podporu vrchní části těla byl vyvinut ve spolupráci s předním světovým výrobcem ortetik, protetik a exoskeletů. Jeho hlavní funkcí je především usnadnění fyzicky náročné práce a tím i snížení zdravotních a bezpečnostních rizik pro vaše zaměstnance. Spolu s vysokou efektivitou na pracovišti se jedná o další způsob, jak získat a udržet zkušené pracovníky.

Více výsledků, méně úsilí

EXO-S nabízí neomezený rozsah pohybu díky snadno nositelné a lehké konstrukci. S váhou okolo 2,4 kilogramů poskytuje dynamickou podporu bez omezení rozsahu pohybu paží a trupu. EXO-S využívá technologii pasivního exoskeletu, která je intuitivní, dobře vyvážená a snadno nastavitelná pro všechny typy postav.

Univerzální a mobilní

EXO-S byl zkonstruován tak, aby poskytoval podporu pro prakticky všechny stavební práce nad hlavou. Není potřeba žádný zdroj energie ani žádné motory, které by vyžadovaly údržbu. Váš stavební exoskelet bude připraven, kdykoli jej budete potřebovat. Lehká konstrukce exoskeletu podobná batohu pomáhá snižovat dopad fyzicky náročných pohybů při práci nad hlavou a ve výšce ramen. Výsledkem je vyšší bezpečnost a efektivita při těchto úkolech.

Pomocník, který nemá obdoby

Vlastnosti

  • Méně námahy - EXO-S pomáhá snižovat únavu ramene a šíje pracovníka při práci nad hlavou tím, že snižuje fyzické namáhání.
  • Snížení rizika zranění - Stavební exoskelety přispívají k ochraně zdraví pracovníků tím, že snižují výskyt případů pracovní neschopnosti způsobovaných fyzicky náročnou prací.
  • Robustní a jednoduchá konstrukce - EXO-S je navržen pro maximální usnadnění nošení, úprav a čištění v podmínkách panujících na pracovištích.
  • Nízká hmotnost - EXO-S je vhodný pro celodenní práci, protože váží pouhých 2,4 kg – jeden z nejlehčích ramenních exoskeletů, které jsou v současné době k dispozici.
  • Variabilní provedení - Exoskelet umožňuje doplnění o krční opěrku, která poskytuje dodatečnou úlevu v oblasti krku během provádění nejnáročnějších prací nad hlavou.

Použití

EXO-S je Ideální při provádění nepřetržitých nebo stále se opakujících úkonů nad hlavou, ať již s použitím nářadí, nebo bez něj:

  • Montáž sádrokartonů – připevňování profilů ke stropům a stěnám, páskování spojů, zavěšování a šroubování desek
  • Broušení povrchů – dokončovací práce na stěnách/stropech
  • Montáž nad hlavou – potrubí, sprinklery, vzduchotechnická potrubí, kabelové žlaby a kanály
Nastavení EXO-S

Nastavení EXO-S - Videonávod

Jak nastavit EXO-S, aby vám perfektně padnul? Podívejte se na náš videonávod.

Pro exoskelet EXO-S nabízíme stejnou podporu, jako u jiných řešení Hilti. Pomůžeme vám během implementace, školení personálu i přímo na stavbě, abychom se ujistili, že vám toto inovativní řešení přináší ten největší možný užitek.