Ramenní exoskeleton

Ulehčete si od námahy a účinněji se vyhýbejte úrazům při práci nad hlavou tím, že budete používat praktický, odolný ramenní exoskeleton Hilti

Ulehčete si od námahy a účinněji se vyhýbejte úrazům při práci nad hlavou tím, že budete používat praktický, odolný ramenní exoskeleton Hilti
Ramenní exoskelet EXO-S Ramenní exoskelet, který pomáhá zmírnit únavu ramen a krku při práci nad úrovní ramenních kloubů, pro obvod bicepsu do 40 cm
Ramenní exoskelet velký EXO-S Ramenní exoskelet, který pomáhá zmírnit únavu ramen a krku při práci nad úrovní ramenních kloubů, pro obvod bicepsu více než 40 cm
Zpět na produkty ()
Porovnat
Produkty ()
Stavební exoskelet EXO-O1

Stavební exoskelet EXO-O1

Nový způsob práce nad hlavou

Exoskelet EXO-O1 vám zaručí hladký chod všech vašich projektů. Nová revoluční technologie Hilti vám pomůže zlepšit produktivitu na stavbách díky zmírnění únavy a bolesti horní části těla během repetitivních prací nad hlavou.

Poskytneme vám pomoc s implementací, školením a následnou podporou na stavbách při používání exoskeletu EXO-O1, abyste využívali jeho potenciál na maximum. Jsme s vámi u vašich projektů od návrhu, až po poslední šroubek.

Práce s exoskeletem EXO-O1

Vyšší bezpečnost a efektivita na stavbách

Exoskelet EXO-O1 se zaměřuje na minimalizaci napětí a únavy a snižuje tak nejen riziko pracovních úrazů, ale zároveň zvyšuje pohodlí při práci a udržuje vysokou produktivitu vašich zaměstnanců. Přinášíme novou úroveň bezpečnosti a komfortu do náročných prací nad hlavou, jako je montáž sádrokartonových desek, potrubních rozvodů, vzduchotechniky nebo kabelových žlabů.

Montáž závěsu s exoskeletem na zádech

Navrženo pro stavebnictví

EXO-O1 přináší nový způsob práce nad hlavou v době nedostatku pracovní síly ve stavebnictví. Inovativní exoskelet Hilti pro podporu vrchní části těla byl vyvinut ve spolupráci s předním světovým výrobcem ortetik, protetik a exoskeletů. Jeho hlavní funkcí je především usnadnění fyzicky náročné práce a tím i snížení zdravotních a bezpečnostních rizik pro vaše zaměstnance. Spolu s vysokou efektivitou na pracovišti se jedná o další způsob, jak získat a udržet zkušené pracovníky.

Více výsledků, méně úsilí

EXO-O1 nabízí neomezený rozsah pohybu díky snadno nositelné a lehké konstrukci. S váhou okolo 2 kilogramů poskytuje dynamickou podporu bez omezení rozsahu pohybu paží a trupu. EXO-O1 využívá technologii pasivního exoskeletu, která je intuitivní, dobře vyvážená a snadno nastavitelná pro všechny typy postav.

Univerzální a mobilní

EXO-O1 byl zkonstruován tak, aby poskytoval podporu pro prakticky všechny stavební práce nad hlavou. Není potřeba žádný zdroj energie ani žádné motory, které by vyžadovaly údržbu. Váš stavební exoskelet bude připraven, kdykoli jej budete potřebovat. Lehká konstrukce exoskeletu podobná batohu pomáhá snižovat dopad fyzicky náročných pohybů při práci nad hlavou a ve výšce ramen. Výsledkem je vyšší bezpečnost a efektivita při těchto úkolech.

Pomocník, který nemá obdoby

Jak nastavit EXO-O1, aby vám perfektně padnul

Exoskelet EXO-O1 vám pomůže snížit námahu ramen a paží při dlouhé práci nad hlavou, aniž by jakkoli omezil váš pohyb. S váhou jen lehce přes 2 kilogramy nabízí exoskelet bezkonkurenční podporu pro vrchní část těla díky jednoduše nastavitelnému postroji, který padne každému.

Jako jakýkoli jiný stroj fungující jako podpora pro jednotlivé části těla, je i pro náš exoskelet klíčové, aby perfektně seděl a zaručoval tak ty nejlepší výsledky. Jeho konstrukce podobná batohu zaručuje, aby mohl být rychle nastaven na základě výšky a obvodu pasu svého uživatele pro dosažení maximálního komfortu i výkonu.

Jak nastavit EXO-01

Nastavit EXO-O1 podle výšky

 • Pro maximální komfort by měl být nejvyšší bod ramenního pantu na stejné úrovni, jako vaše ramena
 • Na zadní straně exoskeletu najděte kovové tyče se závitem
 • Povolte černé jisticí matky, které se na nich nacházejí a šroubujte se závitovými tyčemi: po směru hodinových ručiček pro snížení a proti směru hodinových ručiček pro zvýšení zádových vzpěr
 • Utáhněte černé jisticí matky po směru hodinových ručiček pro zajištění výšky zádových vzpěr

Nastavit EXO-O1 podle obvodu pasu

 • Pro maximální komfort by měly být zádové vzpěry vzájemně rovnoběžné a zarovnané s lopatkami
 • Na spodní straně zádových vzpěr najděte jisticí mechanismus
 • Z obou stlačením/zmáčknutím vytáhněte jisticí západku
 • Posouvejte mechanismus podél opasku a v požadovaném místě opět zajistěte mechanismus jisticí západkou
 • Ujistěte se, že jsou obě strany stejně nastavené

Jak nastavit intenzitu podpory

Síla vzpěr u EXO-O1 může být nastavena na základě preferencí nebo vykonávaného úkonu:

 • Přiložte magnetické nastavovací kolečko k úzkému konci ramenního pantu
 • Točte kolečkem po směru hodinových ručiček pro větší odpor vzpěr a proti směru pro menší odpor vzpěr

Pro exoskelet EXO-O1 nabízíme stejnou podporu, jako u jiných řešení Hilti. Pomůžeme vám během implementace, školení personálu i přímo na stavbě, abychom se ujistili, že vám toto inovativní řešení přináší ten největší možný užitek.

Pokračovat s přihlášením