Tabakalera, San Sebastián, Španělsko

Přeměna tabákové továrny na významné kulturní centrum

Hilti jobsite reference tabakalera San Sebastián Spain

Výzva

Hilti jobsite reference tabakalera San Sebastián Spain

Tabakalera je bývalá tabáková továrna, na oslavu titulu Evropského hlavního města kultury pro rok 2016 uděleného městu San Sebastián však byla přebudována na nové centrum pro současnou kulturu.

Jedná se ovšem o obrovskou stavbu. Cílem bylo vytvořit prostor 30 000 m2 pro výstavy, kinosály, mediální archiv a dokonce hotel. Celý projekt přišel na 50 milionů EUR.

Vzhledem ke změně celkového účelu užívání stavby bylo třeba zřídit nové podlahy, interiéry i zbrusu novou skleněnou střechu.

Stropy byly zhotoveny z rozmanitých materiálů, např. starých ocelových nosníků, dutinových panelů, ocelo-betonových panelů a tradičních betonových panelů.

Naše řešení Hilti

Jako řešení jsme vybrali náš systém Hilti MQ, který nese všechna nezbytná technická zařízení. Celkem jsme dodali více než 14 000 metrů tohoto nosníkového systému.

Při upevňování nosníkového systému přímo k ocelovým konstrukcím byly použity technologie pro přímou montáž Hilti a jako řešení pro upevňování do betonu posloužil Hilti kotevní šroub HUS. 

Tabakalera byla otevřena po čtyřech letech prací v roce 2015, tedy těsně předtím, než se San Sebastián ujal funkce Evropského hlavního města kultury.

PRODUKTY SPECIFIKOVANÉ V RÁMCI TOHOTO ŘEŠENÍ

Sdílet