Jak vám může Hilti pomoci snížit riziko koroze na stavbách

Návrh antikorozní ochrany pro montážní a upevňovací systémy

Natural gas processing plant

Korozi nelze přehlížet. Jejím důsledkem mohou být nebezpečné a nestabilní konstrukce. Může také vést až k potřebě výměny součástí nebo celých montážních celků. To vše může být drahé, časově náročné a ještě k tomu opravdu nebezpečné. Takže co s tím?

JAK ZVOLIT SPRÁVNOU ANTIKOROZNÍ OCHRANU

Kde stavíte? To je klíčová otázka při výběru antikorozní ochrany. V jakém prostředí a v jakém podnebí pracujete? A do jakého materiálu upevňujete?

V různých prostředích může koroze nabývat různých podob. Ve svém projektu proto musíte zohlednit následující aspekty, které mohou zvyšovat riziko koroze:

 • Vlhkost
  Každá atmosférická reakce probíhá za přítomnosti vlhkosti
 • Teplota
  Čím vyšší je teplota, tím bude koroze rychlejší.
 • Sůl
  Může jít o sůl přítomnou ve vzduchu na pobřeží nebo sůl ze zimních rozmrazovacích postřiků.
 • Průmyslové znečištění
  Korozivní reakce urychluje vysoká koncentrace oxidu siřičitého.
 • Galvanická (kontaktní) koroze
  Tento druh koroze je zapříčiněn přímým dotekem dvou nestejných materiálů.

Některá prostředí, např. interiéry plaveckých bazénů, tunelů nebo chemických závodů, budou vyžadovat důkladnější posouzení. Naši místní technici Hilti vám vždy ochotně poskytnou odborné poradenství.

CO JE TO ANTIKOROZNÍ OCHRANA

Koroze je vlastně fyzikálně-chemická reakce mezi kovem a okolním prostředím. Koroze mění vlastnosti kovu a zásadně ho oslabuje.

Koroze dokáže narušit i montážní systém a kovové součásti včetně ochranných schopností. Může tím být narušena bezpečnost celé instalace, kterou je pak třeba vyměnit.

V zásadě existují dva druhy antikorozní ochrany, které vám pomohou prodloužit očekávanou životnost kovových součástí používaných na stavbě: aktivní nebo pasivní antikorozní ochrana.

Aktivní antikorozní ochrana přímo ovlivňuje korozivní reakci, a to buď prostřednictvím odolných materiálů, galvanického oddělení nebo katodické ochrany.

Naproti tomu pasivní antikorozní ochrana zastavuje nebo zpomaluje korozi tím, že odděluje kov od korozivní látky. Dosahuje se jí pomocí vrstev kovového nebo nekovového ochranného povlaku.

JAK HILTI ZASTAVUJE KOROZI

Naši technici Hilti jsou tady pro vás. Mohou vás navštívit přímo na stavbě a osobně vyhodnotit, jaké řešení je pro váš projekt nejlepší. Kromě toho navrhujeme a vyrábíme kompletní sortiment produktů pro antikorozní ochranu. 

Centra korozních zkoušek Hilti
1 / 7
Centra korozních zkoušek Hilti

Naše produkty pro antikorozní ochranu jsou velmi odolné. Podstupují důkladné zkoušky přesně za těch podmínek, ve kterých vy stavíte. Své produkty netestujeme jen v laboratořích, ale necháváme je měsíce venku v zimě, v tropech, na místech se slanou atmosférou, v průmyslových závodech a dokonce i na volném moři. Díky tomu přesně víme, jak fungují. Prohlédněte si další fotografie z vnitřních i venkovních zkoušek Hilti.

Hilti korozní testy Švédsko
2 / 7
Švédsko

chladné podnebí, pobřežní oblast

Hilti korozní testy Neměcko
3 / 7
Německo

chladné podnebí, pobřežní oblast

Hilti klorozní testy Rakousko
4 / 7
Rakousko

průmyslové sítě, výroba oceli

Hilti corrosion testing center Mexico
5 / 7
Mexico

tropical climate, coastal region

Hilti corrosion testing center France
6 / 7
France

moderate climate, coastal region

Hilti corrosion testing center China
7 / 7
China

tropical climate, coastal region

Sdílet