Vedení společnosti

Výkonná rada

Jahangir (Jan) Doongaji

Jahangir (Jan) Doongaji

Výkonný ředitel (CEO)

Jahangir Doongaji (nar. 1967) se stal CEO skupiny Hilti v lednu 2023. Byl členem výkonné rady od roku 2014 se zodpovědností za oblast elektrických strojů, příslušenství a výzkumu. Svou kariéru v Hilti začal v roce 2000 jako vedoucí zákaznického servisu ve Švýcarsku. V roce 2002 se Jahangir Doongaji přesunul na centrálu v Schaanu, kde prošel několika pozicemi v rámci různých oddělení. Od roku 2006 do roku 2013 byl v čele největšího produktového oddělení - elektrických strojů a příslušenství. Dále se přesunul do výkonné rady. Od konce roku 2021 je Jahangir Doongaji zodpovědný za přepracování strategie společnosti.

Felix Hess

Felix Hess

Firemní funkce

Felix Hess (nar.1975) převzal zodpovědnost za oblast financí, daní, lidských zdrojů, IT a podnikového vývoje od ledna 2023. Svou kariéru v Hilti začal v roce 2011 jako vedoucí oddělení strategického controllingu a akvizicí na centrále v Liechtenštejnsku. V dalších rolích, které od té doby zastával, byl zodpovědný za oblast financí pro oblast jižní Evropy (2012-2015) a Asie/pacifické oblasti (2015-2017). V roce 2017 se Felix Hess stal zodpovědným za globální finance a controlling v sídle firmy v liechtenštejnském Schaanu.

Tassilo Deinzer

Tassilo Deinzer

Kotevní a protipožární systémy, logistika

Tassilo Deinzer (nar.1971) se stal členem výkonné rady od 1. ledna 2022. Je zodpovědný za oblast kotevních a protipožárních systémů a korporátní logistiku. V Hilti začal pracovat v roce 2003 na centrále v Schaanu jako seniorní projektový manažer v oddělení vývoje. Krátce na to se stal projektovým ředitelem korporátní strategie ve Spojených státech. Jeho další rolí byl obchodní viceprezident v Německu. Od roku 2006 zastával různé vedoucí pozice na centrále v Schaanu, aby se od roku 2013 stal vedoucím produktové linie elektrických strojů a příslušenství.

Thomas Hillbrand

Thomas Hillbrand

Výzkum, elektrické stroje a příslušenství

Thomas Hillbrand (nar.1975) se stal členem výkonné rady od 1. ledna 2022. Jeho zodpovědností je oblast elektrických strojů a příslušenství a korporátního výzkumu. V Hilti začal pracovat v oddělení korporátního vývoje v roce 2005. V roce 2007 se přesunul do Německa, kde měl na starosti všechny prodejny Hilti. V roce 2009 převzal Thomas Hillbrand zodpovědnost za oblast elektrických strojů a příslušenství v Německu a později v celé centrální Evropě. Po návratu na centrálu v roce 2012 se stal vedoucím marketingových týmů v různých odděleních. Od roku 2017 měl na starosti oddělení měřící techniky.

Avraham (Avi) Kahn

Avraham (Avi) Kahn

Americké a asijské trhy, segment energetiky a průmyslu

Avraham (Avi) Kahn (nar. 1977) je členem výkonné rady od ledna 2020. Odpovídá za americké a asijské trhy a segment energetiky a průmyslu. Svou kariéru v oblasti prodeje Hilti zahájil v USA v roce 2004. Poté, co zastával různé manažerské pozice, byl v roce 2011 povýšen na generálního ředitele pro Hilti Canada. V roce 2017 převzal odpovědnost za celý severoamerický region.

Joaquim Sardà

Joaquim Sardà

Evropské, blízko-východní a africké trhy, strategický marketing

Joaquim Sardà (nar. 1974) je členem výkonné rady od ledna 2020. Je zodpovědný za evropské, blízko-východní a africké trhy a za strategický marketing. Svou kariéru Hilti zahájil v roce 2005 v oddělení Corporate Development na centrále. Později zastával více manažerských pozic v prodeji v Itálii a Německu. V roce 2012 nastoupil na pozici generálního ředitele pro region Itálie a jižní Evropy.

Správní rada

Michael Hilti

Michael Hilti

Čestný předseda

Michael Hilti (nar. 1946) byl zvolen Čestným předsedou správní rady na výroční valné hromadě v roce 2018. Členem správní rady byl od roku 1990. Syn zakladatele společnosti profesora Martina Hilti nastoupil do Hilti v roce 1975 a o rok později byl jmenován členem správní rady společnosti. Od roku 1978 působil jako náměstek generálního ředitele. V roce 1990 byl jmenován generálním ředitelem, kde působil do konce roku 1993. Od roku 1994 do roku 2006 byl předsedou správní rady. Michael Hilti dále působí jako správce rodinného fondu Martin Hilti Family Trust, předseda nadace Hilti Art Foundation, předseda nadace Hilti Family Foundation Lichtenštejnsko, a jako člen správní rady nadace Hilti Foundation. Byl vykonavatelem několika ředitelských funkcí, včetně královského poradce pro obchod knížete Hans-Adam II von und zu Liechtenstein, a také získal titul Čestný senátor Univerzity St. Gallen ve Švýcarsku.

Dr. Christoph Loos

Dr. Christoph Loos

Předseda správní rady

Christoph Loos (nar. 1968, zvolen do funkce do konání výroční valné hromady v roce 2025) nastoupil na pozici předsedy správní rady v lednu 2023. Po dokončení univerzity v St. Gallenu (HSG) v roce 1994 pracoval pro Boston Consulting Group v Mnichově a Šanghaji po dobu šesti let, než nastoupil do Hilti v roce 2001. Přes pozice v podnikovém rozvoji, strategickém marketingu a obchodu, kde vedl německou pobočku Hilti, se v roce 2007 stal členem výkonné rady Hilti. Během prvních čtyř let tohoto působení byl odpovědný za oblast financí, lidských zdrojů, IT a podnikového rozvoje. V roce 2011 převzal odpovědnost za oblast rozvíjejících se trhů a globální segment energetiky a průmyslu. Od roku 2014 do roku 2022 zastával pozici výkonného ředitele skupiny Hilti. Od roku 2022 je Christoph Loos zároveň předsedou německé společnosti FUCHS Petrolub SE.

Daniel Daeniker

Dr. Daniel Daeniker

Daniel Daeniker (nar. 1963, zvolen do funkce do konání výroční valné hromady v roce 2024) se stal členem správní rady v roce 2018. Daniel Daeniker je řídícím partnerem společnosti Homburger AG, komerční právní firmy v Curychu. Rovněž je členem rady ve společnostech dormakaba Holding AG ve Švýcarsku, je člen dozorčí rady v Rothschild & Co SCA ve Francii, lektorem na University of Zurich a prezidentem nadace Avenir Suisse - největšího švýcarského think-tanku zaměřujícího se na volný trh.

Michèle Frey-Hilti

Michèle Frey-Hilti

Michèle Frey-Hilti (zvolena do funkce do konání výroční valné hromady v roce 2025) se stala členkou správní rady v roce 2022. V roce 2011 vystudovala obor International Events Management na londýnské European Business School. Je vnučkou zakladatele firmy, profesora Martina Hilti. V Hilti Group začala pracovat v roce 2012. Nastoupila na pozici operátorky zákaznického servisu a později zastávala roli produktové manažerky. Od roku 2016 do roku 2019 byla ředitelkou nadace Hilti Foundation a do roku 2022 ředitelkou Hilti Family Foundation Liechtenstein. Od roku 2015 do roku 2022 vedla pro Martin Hilti Family Trust oddělení pro styk s veřejností. Michèle Frey-Hilti je předsedkyní správní rady Hilti Family Foundation Liechtenstein a členkou správní rady Hilti Foundation a Hilti Art Foundation a místopředsedkyní Lebenswertes Liechtenstein Foundation.

Carla de Geyseleer

Carla de Geyseleer

Carla De Geyseleer (zvolena do funkce do konání výroční valné hromady v roce 2025) se připojila ke správní radě v roce 2019. Je finanční ředitelkou skupiny Schindler Corporation ze švýcarského Ebikonu. Dříve zastávala pozici finanční ředitelky Volvo Car Group (Švédsko). Od roku 2014 do února 2019 byla finanční ředitelkou společnosti SGS, která je veřejně obchodovanou společností pro kontrolu zboží se sídlem v Ženevě. Několik let pracovala jako finanční ředitelka dceřiné společnosti mobilního operátora Vodafone, Vodafone Libertel B.V a logistické společnost DHL Express Benelux, obě sídlící v Nizozemsku. Svou kariéru začala jako auditorka ve společnosti EY v Bruselu. Je členkou správní rady společnosti Polestar Automotive Holding Ltd (Spojené království) a je členkou poradního sboru ženevské School of Economics and Management. Carla De Geyseleer získala titul Executive MBA na Institutu pro rozvoj managementu ve švýcarském Lausanne.

Matthias Gillner

Matthias Gillner

Matthias Gillner (nar. 1967 a zvolen do funkce do konání výroční valné hromady v roce 2025) je členem správní rady od ledna 2023. Vystudoval chemii a do Hilti nastoupil v roce 2000 po získání titulu MBA z francouzské univerzity INSEAD ve Fontainebleau a po 7 letech práce pro Boston Consulting Group v Mnichově. V Hilti prošel různými pozicemi od podnikového rozvoje, lidských zdrojů až po různé pozice ve vývoji produktových linií. V roce 2011 se stal členem výkonné rady, kde vedl oblast elektrického nářadí a podnikového výzkumu. Následně od roku 2014 převzal odpovědnost za oblast rozvíjejících se trhů a globální segment energetiky a průmyslu. Od roku 2017 do roku 2022 měl v rámci výkonné rady na starosti lidské zdroje, technologie, podnikový výzkum, finance, daně a globální segment energetiky a průmyslu. Od roku 2023 je také členem správní rady Martin Hilti Family Trust a předsedou Hilti Foundation. Matthias Gillner je také členem představenstva Tecan Group (Švýcarsko).

Marco Meyrat

Marco Meyrat

Marco Meyrat (nar. 1963, zvolen do výroční valné hromady 2023) se stal členem správní rady v roce 2020. V lednu 2023 byl jmenován mluvčím správní rady Martin Hilti Family Trust. V předchozích třech letech byl členem správní rady Martin Hilti Family Trust a předseda Hilti Foundation. V roce 2005 se stal členem výkonné rady společnosti a byl zodpovědný za celosvětový prodej a marketing až do roku 2019. Po vystudování univerzity v St. Gallenu (HSG) začal Marco Meyrat svou kariéru v Hilti v roce 1989 jako produktový manažer pro přímou montáž v sídle společnosti v Lichtenštejnsku. Dále během své kariéry v Hilti zastával různé pozice v marketingu, prodeji i vedení poboček ve Francii, Německu a Švýcarsku. Marco Meyrat je také členem poradního sboru společnosti Ardex GmbH v německém Wittenu a členem správní rady Hälg Group, St. Gallen, Švýcarsko. Marco Meyrat je předsedou společnosti Venture Incubator AG, Zug (Švýcarsko), člen nadační rady nemocnice v Grisons (Švýcarsko) a člen správní rady Toni Hilti Family Trusteeship (Lichtenštejnsko).

Peter Terwiesch

Dr. Peter Terwiesch

Peter Terwiesch (nar. 1966, zvolen do výroční valné hromady 2025) se stal členem správní rady v roce 2022. Je prezidentem pro oblast automatizace a členem správní rady společnosti ABB od ledna 2015. Do ABB nastoupil v roce 1994 a od roku 2011 do roku 2014 byl zodpovědný za oblast centrální Evropy. Mezi lety 2005 a 2011 zastával pozici technického ředitele. Od roku 2020 je členem výkonné rady European Clean Hydrogen Alliance (ECH2A). Peter Terwiesch studoval elektrické inženýrství v Karlsruhe (Německo) a Štrasburku (Francie). Má PhD z ETH v Curychu (Švýcarsko) a je absolventem studijního programu pro generální manažery na americkém Harvardu.

Barbara Milian Thoralfsson

Barbara Milian Thoralfsson

Barbara Milian Thoralfsson (nar. 1959; znovuzvolena do funkce do konání výroční valné hromady v roce 2023) byla zvolena za členku správní rady společnosti v září 2014. Na Columbia University v New Yorku získala titul MBA v oblasti marketingu a na Duke University v Severní Karolíně získala titul BA v oboru psychologie. Barbara Milian Thoralfsson zastávala pozice výkonné ředitelky v odvětví telekomunikací a spotřebního zboží a má bohaté zkušenosti jako externí členka představenstva ve státních i soukromých globálních společnostech. Od roku 2006 podnikala v průmyslovém sektoru budování největší společnosti na recyklaci plastů ve Skandinávii. Je členkou představenstva a předsedkyní výboru pro audit společnosti SCA AB a Essity AB ze Švédska. Působí také v představenstvu Exclusive Networks SA (Francie).

Sdílet