Vedení společnosti

Výkonná rada

Dr. Christoph Loos

Dr. Christoph Loos

Výkonný ředitel (CEO)

Christoph Loos (nar. 1968) nastoupil na pozici generálního ředitele v lednu 2014. Členem výkonné rady je od roku 2007. Během prvních čtyř let tohoto působení byl odpovědný za oblast financí, lidských zdrojů, IT a podnikového rozvoje. V roce 2011 převzal odpovědnost za oblast rozvíjejících se trhů a globální segment energetiky a průmyslu. Když v roce 2001 nastoupil ke společnosti Hilti, nejprve vedl tým podnikového rozvoje a následně založil jednotku strategického managementu. Na konci roku 2003 se přesunul do Německa, kde nejprve působil jako regionální obchodní ředitel a později, od roku 2005, jako generální ředitel Hilti Německo.

Jahangir (Jan) Doongaji

Jahangir (Jan) Doongaji

Jmenovaný Výkonný ředitel (CEO) od ledna 2023

Jahangir Doongaji (nar. 1967) byl členem výkonné rady od roku 2014. Byl odpovědný za oblast elektrických strojů, příslušenství a výzkumu (do konce roku 2021) a byl jmenován jako nástupce výkonného ředitele od ledna 2023. Svou kariéru v Hilti začal v roce 2000 jako vedoucí zákaznického servisu ve Švýcarsku. V roce 2002 se Jahangir Doongaji přesunul na centrálu v Schaanu, kde prošel několika pozicemi v rámci různých oddělení. Od roku 2006 do roku 2013 byl v čele největšího produktového oddělení - elektrických strojů a příslušenství. Dále se přesunul do výkonné rady. Od konce roku 2021 je Jahangir Doongaji zodpovědný za přepracování strategie společnosti.

Matthias Gillner

Matthias Gillner

Firemní funkce, energetika a průmysl

Matthias Gillner (nar. 1967) je členem výkonné rady od dubna 2011. Je odpovědný za oblast lidských zdrojů, technologií, podnikového výzkumu a globálního segmentu energetiky a průmyslu. Vedl oblast elektrického nářadí, následně v letech 2014-2017 převzal oblast rozvíjejících se trhů a globální segment energetiky a průmyslu. Svou kariéru u společnosti Hilti zahájil v roce 2000 jako ředitel podnikového rozvoje. V polovině roku 2001 byl jmenován ředitelem pro podnikové lidské zdroje a později vedl produktovovou linii měřicích systémů. Od roku 2006 do konce roku 2013 působil Matthias Gillner jako ředitel pro produktovou linii elektrického nářadí a příslušenství.

TASSILO DEINZER

Dr. Stefan Nöken

Kotevní a protipožární systémy, logistika

Tassilo Deinzer (nar.1971) se stal členem výkonné rady od 1. ledna 2022. Je zodpovědný za oblast kotevních a protipožárních systémů a korporátní logistiku. V Hilti začal pracovat v roce 2003 na centrále v Schaanu jako seniorní projektový manažer v oddělení vývoje. Krátce na to se stal projektovým ředitelem korporátní strategie ve Spojených státech. Jeho další rolí byl obchodní viceprezident v Německu. Od roku 2006 zastával různé vedoucí pozice na centrále v Schaanu, aby se od roku 2013 stal vedoucím produktové linie elektrických strojů a příslušenství.

THOMAS HILLBRAND

Dr. Stefan Nöken

Výzkum, elektrické stroje a příslušenství

Thomas Hillbrand (nar.1975) se stal členem výkonné rady od 1. ledna 2022. Jeho zodpovědností je oblast elektrických strojů a příslušenství a korporátního výzkumu. V Hilti začal pracovat v oddělení korporátního vývoje v roce 2005. V roce 2007 se přesunul do Německa, kde měl na starosti všechny prodejny Hilti. V roce 2009 převzal Thomas Hillbrand zodpovědnost za oblast elektrických strojů a příslušenství v Německu a později v celé centrální Evropě. Po návratu na centrálu v roce 2012 se stal vedoucím marketingových týmů v různých odděleních. Od roku 2017 měl na starosti oddělení měřící techniky.

Avraham (Avi) Kahn

Avraham (Avi) Kahn

Americké a asijské trhy

Avraham (Avi) Kahn (nar. 1977) je členem výkonné rady od ledna 2020 a odpovídá za americké a asijské trhy. Svou kariéru v oblasti prodeje Hilti zahájil v USA v roce 2004. Poté, co zastával různé manažerské pozice, byl v roce 2011 povýšen na generálního ředitele pro Hilti Canada. V roce 2017 převzal odpovědnost za celý severoamerický region.

Joaquim Sardà

Joaquim Sardà

Evropské a Středo-východní trhy, strategický marketing

Joaquim Sardà (nar. 1974) je členem výkonné rady od ledna 2020. Je zodpovědný za evropské a Středo-východní trhy a za strategický marketing. Svou kariéru Hilti zahájil v roce 2005 v oddělení Corporate Development na centrále. Později zastával více manažerských pozic v prodeji v Itálii a Německu. V roce 2012 nastoupil na pozici generálního ředitele pro region Itálie a jižní Evropy.

Správní rada

Michael Hilti

Michael Hilti

Čestný předseda

Schaan, Lichtenštejnsko

Michael Hilti (nar. 1946) byl zvolen Čestným předsedou správní rady na výroční valné hromadě v roce 2018. Členem správní rady byl od roku 1990. Syn zakladatele společnosti profesora Martina Hilti nastoupil do Hilti v roce 1975 a o rok později byl jmenován členem správní rady společnosti. Od roku 1978 působil jako náměstek generálního ředitele. V roce 1990 byl jmenován generálním ředitelem, kde působil do konce roku 1993. Od roku 1994 do roku 2006 byl předsedou správní rady. Michael Hilti dále působí jako správce rodinného fondu Martin Hilti Family Trust, předseda nadace Hilti Art Foundation, předseda nadace Hilti Family Foundation Lichtenštejnsko, a jako člen správní rady nadace Hilti Foundation. Byl vykonavatelem několika ředitelských funkcí, včetně královského poradce pro obchod knížete Hans-Adam II von und zu Liechtenstein, a také získal titul Čestný senátor Univerzity St. Gallen ve Švýcarsku.

Heinrich Fischer

Heinrich Fischer

Předseda správní rady

Rüschlikon, Švýcarsko

Heinrich Fischer (nar. 1950; znovuzvolen do funkce do konání výroční valné hromady v roce 2022) je předsedou správní rady. Členem správní rady je od roku 2007. Titul inženýra v oboru elektrotechniky a technické fyziky získal na Švýcarském federálním technologickém institutu v Curychu v roce 1973. Při zaměstnání v oboru pak zahájil studium obchodní administrativy na University of Zurich, kde v roce 1976 získal titul MBA. Od začátku roku 1977 zastával pozice ve vyšším vedení společnosti Oerlikon Bührle Holding, Balzers AG (v letech 1980 až 1989) a následně působil opět ve společnosti Oerlikon Holding (v letech 1990 až 1995). V letech 1996 až 2007 zastával funkci výkonného ředitele společnosti Sauer AG z Arbonu. Heinrich Fischer je členem správní rady společnosti Tecan AG a Sensirion AG a předsedou Oro de Cacao AG (všechny ze Švýcarska).

Prof. Dr. Pius Baschera

Prof. Dr. Pius Baschera

Zurich, Switzerland

Pius Baschera (nar. 1950; znovuzvolen do funkce do konání výroční valné hromady v roce 2022) je členem správní rady od roku 2006. Působil jako předseda správní rady, než tuto pozici postoupil v dubnu 2017 Heinrichu Fischerovi. Vystudoval strojírenství a obchodní administrativu na Švýcarském federálním technologickém institutu v Curychu, kde získal doktorát. V roce 1979 nastoupil do společnosti Hilti jako ředitel finančního controllingu ve výrobní oblasti. Před jmenováním do funkce předsedy správní rady působil 13 let jako výkonný ředitel. Od dubna 2017 působí jako mluvčí společnosti Martin Hilti Family Trust. Je rovněž členem správní rady společnosti Schindler Group, Hergiswil (Švýcarsko), a prezidentem nadace ETH Zurich Foundation.

Daniel Daeniker

Daniel Daeniker

Curych, Švýcarsko

Daniel Daeniker (nar. 1963, zvolen do funkce do konání výroční valné hromady v roce 2021) se stal členem správní rady v roce 2018. Daniel Daeniker je řídícím partnerem společnosti Homburger AG, komerční právní firmy v Curychu. Rovněž je členem rady ve společnostech dormakaba Holding AG ve Švýcarsku, je člen dozorčí rady v Rothschild & Co SCA ve Francii, lektorem na University of Zurich a prezidentem nadace Avenir Suisse - největšího švýcarského think-tanku zaměřujícího se na volný trh.

Kim Fausing

Kim Fausing

Sønderborg, Dánsko

Kim Fausing (nar. 1964; znovuzvolen do funkce do konání výroční valné hromady v roce 2022) byl zvolen do pozice člena správní rady v roce 2010. Vystudoval strojírenství na dánské univerzitě Aarhus Teknikum v roce 1987 a na londýnské Henley Business School získal v roce 1996 titul MBA. Jeho kariéra ho přivedla do Hilti Group v roce 1990, kde až do roku 2007 působil na různých vedoucích pozicích v Evropě a Asii. Po přechodu do Danish Danfoss Group byl v lednu 2008 jmenován provozním ředitelem (COO) a členem výkonného výboru. Od července 2017 předsedá jako prezident a generální ředitel. Je rovněž víceprezidentem společnosti SMA A/G v Kassel v Německu a členem správní rady společnosti Holcim ve Švýcarsku.

Carla De Geyseleer

Carla De Geyseleer

Erembodegem, Belgie

Carla De Geyseleer (zvolena do funkce do konání výroční valné hromady v roce 2022) se připojila ke správní radě v roce 2019. Od roku 2014 do února 2019 byla finanční ředitelkou společnosti SGS, která je veřejně obchodovanou společností pro kontrolu zboží se sídlem v Ženevě. Několik let pracovala jako finanční ředitelka dceřiné společnosti mobilního operátora Vodafone, Vodafone Libertel B.V a logistické společnost DHL Express Benelux, obě sídlící v Nizozemsku. Předtím pracovala ve společnosti DHL ve více rolích v oblasti financí a rozvoje podnikání na regionální a globální úrovni. Carla De Geyseleer získala také titul Executive MBA na Institutu pro rozvoj managementu ve švýcarském Lausanne.

Marco Meyrat

Marco Meyrat

Chur, Švýcarsko

Marco Meyrat (nar. 1963, zvolen do výroční valné hromady 2023) se stal členem správní rady v roce 2020. Od 1. ledna 2020 je předsedou správní rady nadace Hilti Foundation. Od roku 2005 do roku 2019 byl členem výkonné rady skupiny Hilti. Marco Meyrat začal svou kariéru v Hilti v roce 1989 jako produktový manažer pro přímou montáž v sídle společnosti v Lichtenštejnsku. Mezi významné pozice zastávané během jeho kariéry Hilti patří generální ředitel švýcarské a německé Hilti organizace. V roce 2005 se stal členem představenstva společnosti a byl zodpovědný za celosvětový prodej a marketing. Od roku 2017 byl zodpovědný za region Severní Ameriky a rozvíjející se trhy. Marco Meyrat je také členem poradní rady společnosti Ardex GmbH, Witten (Německo); místopředseda představenstva OLMeRO AG, Glattbrugg (Švýcarsko), předseda představenstva společnosti Venture Incubator AG, Zug (Švýcarsko), člen nadační rady nemocnice v Grisons (Švýcarsko) a správce Toni Hilti Family Trusteeship (Lichtenštejnsko).

Barbara Milian Thoralfsson

Barbara Milian Thoralfsson

Oslo, Norsko

Barbara Milian Thoralfsson (nar. 1959; znovuzvolena do funkce do konání výroční valné hromady v roce 2023) byla zvolena za členku správní rady společnosti v září 2014. Na Columbia University v New Yorku získala titul MBA v oblasti marketingu a na Duke University v Severní Karolíně získala titul BA v oboru psychologie. Barbara Milian Thoralfsson zastávala pozice výkonné ředitelky v odvětví telekomunikací a spotřebního zboží a má bohaté zkušenosti jako externí členka představenstva ve státních i soukromých globálních společnostech. Od roku 2006 podnikala v průmyslovém sektoru budování největší společnosti na recyklaci plastů ve Skandinávii. Je členkou představenstva a předsedkyní výboru pro audit společnosti SCA AB a Essity AB ze Švédska. Působí také v představenstvu Exclusive Networks SA (Francie).

Sdílet