Vedení společnosti

SPRÁVNÍ RADA

Dr. Christoph Loos

Dr. Christoph Loos

Výkonný ředitel (CEO)

Christoph Loos (nar. 1968) nastoupil na pozici generálního ředitele v lednu 2014. Členem správní rady je od roku 2007. Během prvních čtyř let tohoto působení byl odpovědný za oblasti financí, lidských zdrojů, IT a podnikového rozvoje. V roce 2011 převzal odpovědnost za oblasti rozvíjejících se trhů a globální segment energetiky a průmyslu. Když v roce 2001 nastoupil ke společnosti Hilti, nejprve vedl tým podnikového rozvoje a následně založil jednotku strategického managementu. Na konci roku 2003 se přesunul do Německa, kde nejprve působil jako regionální obchodní ředitel a později, od roku 2005, jako generální ředitel Hilti Německo.

Jörg Kampmeyer

Jörg Kampmeyer

Finanční ředitel (CFO), lidské zdroje, IT a strategie skupiny

Jörg Kampmeyer (nar. 1968) působí jako finanční ředitel a člen správní rady od dubna 2011. Je odpovědný za oblasti financí, lidských zdrojů, IT a podnikového rozvoje. Svou kariéru u společnosti Hilti zahájil v roce 2002 jako ředitel podnikového rozvoje. V letech 2003 až 2005 byl odpovědný za podnikovou jednotku strategického managementu. V roce 2006 se přesunul do Německa, kde nejprve působil jako regionální obchodní ředitel a v průběhu tohoto roku se stal generálním ředitelem Hilti Německo. Od roku 2010 rovněž vede tržní region střední Evropy.

Jahangir (Jan) Doongaji

Jahangir (Jan) Doongaji

Elektrické nářadí a výzkum skupiny

Jahangir (Jan) Doongaji (nar. 1967) je členem správní rady od roku 2014. Je odpovědný za oblasti elektrického nářadí a podnikového výzkumu a technologií. Svou kariéru u společnosti Hilti zahájil v roce 2000 jako šéf zákaznického servisu pro švýcarský trh. V roce 2002 se přesunul do podnikového ústředí ve Schaanu, kde zastával různé pozice v různých obchodních jednotkách. V nedávné době se ujal vedení obchodní jednotky elektrického nářadí a příslušenství.

Matthias Gillner

Matthias Gillner

Rozvíjející se trhy a energetika a průmysl

Matthias Gillner (nar. 1967) je členem správní rady od dubna 2011. Zpočátku byl odpovědný za oblast elektrického nářadí a podnikového výzkumu a technologií. Od začátku roku 2014 vedl oblast rozvíjejících se trhů a globální segment energetiky a průmyslu. Svou kariéru u společnosti Hilti zahájil v roce 2000 jako ředitel podnikového rozvoje. V polovině roku 2001 byl jmenován ředitelem pro podnikové lidské zdroje a později vedl obchodní jednotku měřicích systémů. Od roku 2006 do konce roku 2013 působil Matthias Gillner jako ředitel pro obchodní oblast elektrického nářadí a příslušenství.

Marco Meyrat

Marco Meyrat

Evropský a severoamerický trh

Marco Meyrat (nar. 1963) je členem správní rady od začátku roku 2005. Je odpovědný za evropský a severoamerický trh. Svou kariéru u společnosti Hilti zahájil v roce 1989 jako produktový manažer v podnikovém ústředí ve Schaanu. Po zastávání různých pozic v Hilti Francie a Hilti Německo byl v roce 1999 jmenován ředitelem Hilti Švýcarsko a posléze v roce 2002 generálním ředitelem Hilti Německo.

Dr. Stefan Nöken

Dr. Stefan Nöken

Montážní technika a logistika

Stefan Nöken (nar. 1965) je členem výkonné rady od začátku roku 2007. Je odpovědný za oblast montážní techniky a logistiky. Svou kariéru u společnosti Hilti zahájil v roce 2000 jako ředitel podnikového technického zajištění. V roce 2004 převzal odpovědnost za řízení dodavatelského řetězce s globálními výrobními závody, nákupem a logistikou.

PŘEDSTAVENSTVO

Prof. Dr. Pius Baschera

Prof. Dr. Pius Baschera

Předseda představenstva

Pius Baschera (nar. 1950; znovuzvolen do funkce do konání výroční valné hromady v roce 2016) je předsedou představenstva společnosti. Vystudoval strojírenství a obchodní administrativu na Švýcarském federálním technologickém institutu v Zurichu, kde získal doktorát. V roce 1979 nastoupil do společnosti Hilti jako ředitel finančního controllingu ve výrobní oblasti. Před jmenováním do funkce předsedy představenstva působil 13 let jako výkonný ředitel. V současnosti je členem představenstva společností Roche Holding Ltd z Basileje a Schindler Group z Hergiswilu. Je rovněž členem dozorčí rady společnosti Vorwerk & Co. z Wuppertalu a Ardex GmbH z Wittenu, předsedou představenstva společnosti Venture Incubator AG, v Zugu a profesorem v oboru podnikání na Švýcarském federálním technologickém institutu v Zurichu.

Michael Hilti

Michael Hilti

Michael Hilti (nar. 1946; znovuzvolen do funkce do výroční valné hromady v roce 2018), syn zakladatele společnosti profesora Martina Hilti, je členem představenstva od roku 1990. Po vystudování obchodní administrativy na University of St. Gallen pracoval v bankovnictví v Londýně a následně v roce 1974 nastoupil do společnosti na pozici zástupce ředitele marketingu. O dva roky později byl jmenován členem správní rady společnosti a v letech 1990 až 1993 pracoval na pozici výkonného ředitele. Od roku 1994 do roku 2006 byl předsedou představenstva. Michael Hilti je poručníkem rodinného fondu Martin Hilti Family Trust a členem představenstva nadace Hilti Foundation.

Kim Fausing

Kim Fausing

Kim Fausing (nar. 1964; zvolen do funkce do konání výroční valné hromady v roce 2016) byl zvolen do pozice člena představenstva v roce 2010. Vystudoval strojírenství na dánské univerzitě Aarhus Teknikum v roce 1987 a na londýnské Henley Business School získal v roce 1996 titul MBA. Jeho kariéra jej přivedla do Hilti Group v roce 1990, kde až do roku 2007 působil na různých vedoucích pozicích v Evropě a Asii. Po přechodu do Danish Danfoss Group byl v lednu 2008 jmenován provozním ředitelem (COO) a členem výkonného výboru. Je rovněž viceprezidentem společnosti Velux Group z dánské Kodaně.

Heinrich Fischer

Heinrich Fischer

Heinrich Fischer (nar. 1950; znovuzvolen do funkce do konání výroční valné hromady v roce 2016) je členem představenstva od roku 2007. Titul inženýra v oboru elektrotechniky a technické fyziky získal na Švýcarském federálním technologickém institutu v Zurichu v roce 1973. Při zaměstnání v oboru pak zahájil studium obchodní administrativy na University of Zurich, kde v roce 1976 získal titul MBA. Od začátku roku 1977 zastával pozice ve vyšším vedení společnosti Oerlikon Bührle Holding, Balzers AG (v letech 1980 až 1989) a následně působil opět ve společnosti Oerlikon Holding (v letech 1990 až 1995). V letech 1996 až 2007 zastával funkci výkonného ředitele společnosti Sauer AG z Arbonu. Heinrich Fischer je členem představenstva společnosti Tecan AG, Orell Füssli AG (předsedou představenstva), Sensirion AG a SWM Inc.

Calvin Grieder

Calvin Grieder

Calvin Grieder (nar. 1955; zvolen do funkce do konání výroční valné hromady v roce 2019) byl zvolen za člena představenstva v dubnu 2016. Calvin Grieder vystudoval technologii výrobních procesů na Swiss Federal Institute of Technology in Zurich (ETH). Poté zastával různé manažerské pozice ve švýcarských a německých firmách v oblasti měření a regulace, automatizace a strojírenství. V roce 2001 Calvin Grieder opustil Swisscom a stal se generálním ředitelem Bühler Group. V únoru 2014 se pak stal předsedou představenstva Bühler Group. Calvin Grieder je také členem představenstva společností Swiss-based companies Givaudan SA a Implenia AG.

Dr. Michael Jacobi

Dr. Michael Jacobi

Michael Jacobi (nar. 1953; znovuzvolen do funkce do konání výroční valné hromady v roce 2016) byl zvolen za člena představenstva v roce 2007. Studoval obchodní ekonomii na University of St. Gallen a na University of Washington, stát Seattle a v roce 1979 získal na University of St. Gallen doktorát. V letech 1978 až 2007 zastával různé manažerské pozice v oblasti financí ve společnosti Ciba-Geigy AG a později v basilejské společnosti Ciba Specialty Chemicals Inc. V letech 1996 až 2007 byl globálním finančním ředitelem společnosti. Dnes působí jako nezávislý podnikový poradce. Od roku 2003 byl členem představenstva společnosti Sonova Holding AG z města Stäfa a od prosince 2008 je poručníkem rodinného fondu Martin Hilti Family Trust. V roce 2009 byl jmenován do představenstva společnosti Actelion Pharmaceuticals Ltd. z Allschwilu.

Dr. Tis Prager

Dr. Tis Prager

Tis Prager (nar. 1948; znovuzvolen do funkce do konání výroční valné hromady v roce 2016) je členem představenstva od roku 2006. V roce 1975 získal doktorát práv na University of Zurich, povolení k právní praxi v kantonu Zurich získal v roce 1978 a je zakládajícím členem advokátní kanceláře Prager Dreifuss v Zurichu a Bernu. Mimo jiných funkcí působí Tis Prager také jako předseda představenstva společnosti Scherer & Bühler AG z Meggenu, Hotel Zurich AG (Marriott) z Zurichu a Emil Hitz AG z Bassersdorfu. Je také členem představenstva společnosti Bourquin Group z Couvetu, bývalým předsedou představenstva společnosti IE Engineering Group AG z Zurichu a společnosti Caprez Ingenieure AG z Churu. Aktivně působí také ve sdružení STEP (Society of Trust and Estate Practitioners).

Barbara Milian Thoralfsson

Barbara Milian Thoralfsson

Barbara Milian Thoralfsson (nar. 1959; znovuzvolena do funkce do konání výroční valné hromady v roce 2017) byla zvolena za členku představenstva společnosti v září 2014. Na Columbia University v New Yorku získala titul MBA v oblasti marketingu a na Duke University v Severní Karolíně získala titul BA v oboru psychologie. Barbara Milian Thoralfsson zastávala pozice výkonné ředitelky v odvětví telekomunikací a spotřebního zboží a má bohaté zkušenosti jako externí členka představenstva ve státních i soukromých globálních společnostech. Od roku 2006 podnikala v průmyslovém sektoru (Fleming Industrier AS, Oslo) a od roku 2007 působila jako průmyslový poradce společnosti EQT Partners AS z Osla. Barbara Milian Thoralfsson je rovněž členkou představenstva společnosti SCA AB ze Stockholmu, britské společnosti Cable and Wireless Communications PLC, společnosti ColArt International Holdings Ltd z Londýna a Norfolier GreenTec AS z Osla.

Sdílet

KONTAKTUJTE NÁS
KONTAKTUJTE NÁS